2023 KINGISPIKKER // 40+ keskkonnasäästlikku või praktilist kingiideed + soovitused jõulukinkide pakkimiseks

detsember 01, 2023

Ma olen juba mitu aastat tahtnud sellist kingispikrit teha, aga tavaliselt olen sellega alati liiga hilja peale jäänud. Seekord tegin juba varakult algust, et kingispikrist ikka tolku ka oleks. Praegu peaks olema just selline aeg, kui inimesed massiliselt jõulukinke soetavad, ja kogu selle ületarbimise käigus ongi hea aeg meelde tuletada, et jõulukinke saab teha ka keskkonnasäästlikult. Või vähemalt praktiliselt - midagi tõõmu toovat ja kasutust leidvat. Kui sul parasjagu ideedest puudu on, siis see kingispikker kindlasti aitab sind!

Olen kokku kogunud erinevad keskkonnasäästlikud või praktilised kingiideed, millest võib kasu olla ka tulevikus, näiteks sünnipäevade puhul. Seega miks mitte see link endale ka hilisemaks kasutamiseks salvestada. Ma olen tegelikult ka varem kingispikreid avaldanud, aga need pole kunagi olnud nii põhjalikud ja ühele teemale suunatud. Mõned ideed on aastate jooksul ka korduvad, aga seda ainult sellepärast, et ma endiselt soovitan neid! 

Siit leiad erinevaid Eestis valmistatud tooteid, käsitööd, keskkonnasõnbralikke või praktilisi kinke ja muidugi hulganisti elamuskinke.

kingiideed

kingiideed


Elamuskingitused

Kingitused ei pea alati olema pakitavad, füüsilised esemed. Kõige paremad kingitused on ikka elamused, mida tihtipeale saab kinkida kinkekaardi näol. Elamuskingitused on juba oma loomult palju keskkonnasõbralikumad. Niisiis, siit leiad ideid oma järgmise elamuskingituse jaoks. :)

Restorani kinkekaart // hotelli kinkekaart // spaa kinkekaart // muuseumi kinkekaart // teatripiletid // kontserdi piletid // kino piletid // Laternamatkade kinkepilet // jõusaali kinkekaart // töötoad // koolitused // bowling // massaaž // matk Siberi Huskydega //

Teise ringi kingitused

Oma lähedaste rõõmustamiseks ei pea kingitused olema tingimata uhiuued. On palju võimalusi kinkide leidmiseks ka taaskasutusest. Peamine on see, et kingitus sobiks just selle saajale. Facebook marketplace ja Yaga on head kohad vähekasutatud toodete ja elektroonika leidmiseks. Telefone saab ka sellistelt poodidelt nagu Swappie, kust on kasutatud toodete ostmine kõige turvalisem. 

Käsitöö

Muidugi on väga hea mõte ka ise midagi personaalset valmis meisterdada. Mõtle, mida sa teha oskad ning mille jaoks sul juba vajalikud töövahendid olemas on. Äkki oskad sa kududa, heegeldada, õmmelda, maalida või keraamikat valmistada? Üsna populaarne on valmistada ka küünlaid, ehteidhuulepalsameid või seepe. Kinkida võib ka enda tehtud hoidiseid või panna purki kokku küpsisetaina segu ja see ära kaunistada. 

jõulukinkide pakkimine

Soovitused jõulukinkide pakkimiseks 

Ilmselt pole mingi üllatus, et jõulukinkidega kaasneb suur kogus prügi kõikvõimalike pakendite näol. Mina olen alati proovinud võimalikult palju pakkepabereid ja kinkekotte alles hoida, et neid hiljem taaskasutada, aga alati see ei õnnestu ja kui sul sellist varu olemas pole, tuleb ikka midagi muud välja mõelda. Ma olen näinud väga palju ilusaid ja omapäraseid ideid jõulukinkide pakkimiseks. Näiteks: ajalehed, taaskasutatud pakkepaber, paberkotid, kangad, pappkastid. Kaunistusena saab kasutada kuuseoksi, kuivatatud apelsiniviile, käbisid. Lisaks saad kasutada paelu või lõnga, mis sul kodus juba olemas on. 

Postita kommentaar