Kust osta kasutatud riideid? Veebipoodide nimekiri!

veebruar 05, 2022


Uuendatud: 24.02.2003

Ülemaailmse ületootmise ja ületarbimise valguses, hakkasin ka ise mõtlema kuidas vähem või natuke mõistlikumalt tarbida. Seega otsustasin panna kokku nimekirja veebipoodidest, kust kasutatud riideid mugavalt soetada saab. Säästes aega, raha JA keskkonda. Valik on kõikides poodides väga erinev, seega ühte kindlat lemmikut on raske välja tuua. Yaga on ilmselt see, mida ma kõige-kõige rohkem kasutan, seda juba telefoniäppi olemasolu tõttu.

Nimekirja koostades vaatasin ma muidugi ka ise kõiki neid poode ja leidsin põhimõtteliselt igast poest midagi lahedat. Seega tasub ikka vaadata neid kohti.

Aga alustame Eestis tegutsevate poodidega...

Yaga: Ilmselt kõige popim koht, mis palju tutvustamist ei vaja. Yagal on olemas nii veebipood, kui ka hästi toimiv äpp, kus inimesed ise oma kraami müüa saavad. Tihti leiab sealt asju, mida poes kuskil polegi. Muide, mul on ka endal Yaga pood, mida võiksite sirvida. ;)

Basaar: mobiiliäpp, kus kõik oma riideid ise müüa saavad. Lisaks on neil ka füüsiline kauplus, kuhu saab äppi kaudu müügikoha rentida. Sama äppi kaudu on võimalik ka müüke jälgida ning sinna laekub ka müükide eest teenitud summa. 

Vintagebazar: samuti veebipood, kuhu igaüks oma riided ise müüki riputada saab. 

Khuul Shop: Viimase aja üks lahedamaid leide! Khuul shop võtab valikuliselt müüki vintage streetwear kaupa. Sealt leiab väga palju haruladast ja ikoonilist kraami 80ndatest, 90ndatest, aga ka uuemat kaupa. Seal on palju artistidega riideid (Michael Jacksoniga oli välja müüdid kahjuks :D) ja vintage brändiriideid nagu Adidas, Fila, Levi's, isegi YSL. Super äge koht! 

Emmy: Soomest pärit kasutatud brändiriiete veebipood, mis toimib üsna sarnaselt Uptyle. Ainuke erinevus ongi vist see, et müüakse ainult brändikaupa. Valik on seal väga suur. Kui panna otsingusse näiteks kontsakingad, beež, nr 37 saab ikka mõnuga valida. Ma ei usu, et isegi tavalises poes nii suur valik beeže kingi on. 

Paavli kaltsukasIlmselt Eesti suurim kasutatud riiete pood. Paavli tänaval on neil lausa mitu maja/ladu ning lisaks ka veebipood, kuhu lisatakse iga päev tuhandeid uusi ning kasutatud kvaliteetseid tooteid välismaalt.  

Metsvintage: Samuti minu jaoks uus leid. Metsvintage keskendub hoolikalt valitud ja väga eriliste kasutatud rõivaste müügile. Riiete valikul lähtuvad nad märksõnadest vintage, looduslik, retro ja stiilne. 

RiiSaikel: Taaskasutuspood, kus igaüks saab omale boksi rentida ja enda riided müüki tuua. Parimaid palasid saab osta ka e-poe vahendusel. 

Facebook marketplace / Facebooki müügigrupid: Ka hea variant, aga mulle isiklikult Facebookist riiete otsimine väga ei meeldi. Kuidagi liiga kaootiline on see kõik. Sellegipoolest võib ka sealt midagi lahedat leida, aga lihtsalt not for me. 

Nunnu seelik, mille ma Yaga-st leidsin. :)

Välismaa poed


Depop - sarnaselt Yagale võimaldab Depop inimestel ise oma riideid müüa, nii veebilehe kui äppi kaudu. Depop on rahvusvaheline, kuid sealt leiab eriti palju just Inglismaalt pärit kaupa. 

Desert Fox Collective - väike Lõuna-Prantsusmaal asuv ettevõte, mis müüb kasutatud vintage riideid ning käsitööna kangajääkidest valmistatud boho stiilis rõivaid. 

Vintage & Ragson vintage ja kasutatud rõivaid edasi müüv ettevõte, millel on kaks füüsilist kauplust Saksamaal ja veebisait, mis pakub ülemaailmset tarnimist. 

Red Vintage - Taani pood, mis keskendub valitud vintage/kasutatud riiete müügile ja käsitsi õmmeldud disainidele, mis on tehtud kanga ülejääkidest.

Ma tahaks loota, et häid kasutatud riiete poode on veelgi, seega ma olen valmis seda listi täiendama, kui ma ise mõne laheda poe leian või te mulle midagi soovitate! :)

Postita kommentaar